Eötvös 180

Eötvös Károly (1842. március 11. – 1916. április 13.) ügyvéd, politikus, író és publicista. A legélvezetesebben társalgó és legközvetlenebbül elmélkedő magyar prózaírók egyike. Korának egyik legjobb ügyvédje, a tiszaeszlári perben felmentett vádlottak nemzetközi hírű védője. Politikus, országgyűlési képviselő. Egy kedves, anekdotázó, saját korát kritikai szemmel vizsgáló gondolkodó. Tisztelete jeléül halálának 180. évfordulóján a Budapesti Ügyvédi Kamara és a Magyar Nemzeti Múzeum egy kiállítással és egy virtuális tárlattal emlékezik meg róla.