Janus Pannonius Múzeum

A Janus Pannonius Múzeum a legnagyobb gyűjteménnyel rendelkező megyei hatókörű városi múzeum Magyarországon.
Öt szakmai osztályának (régészet, helytörténet, képző- és iparművészet, néprajz, természettudomány) összesen tizenöt állandó kiállítása, évről évre megrendezett változatos időszaki tárlatai, programjai, gazdag múzeumpedagógiai kínálata miatt Pécs és a térség meghatározó kulturális, művelődési intézménye, emellett folyamatosan rendelkezésre áll a kutatók előtt is.
Az intézmény kezdetektől fogva részvevője, közreműködője országos kezdeményezésű fesztiváloknak, szakmai napoknak (pl. Múzeumok Éjszakája, Múzeumok Őszi Fesztiválja, Régészet Napja). A JPM rendelkezik országosan a második legnagyobb képző- és iparművészeti, valamint néprajzi gyűjteménnyel. Bővebb információ: www.jpm.hu

A múzeumról részletesen
MuseuMap oldalán is olvashat.

A Janus Pannonius Múzeum képekben