Tornászok a XX. század elején

Magyarországon az első nyilvános testgyakorolda 1819-ben nyitotta meg a kapuit, majd folyamatosan sorra alakultak a tornaegyletek.
Az első jelentősebb egyesület a Munkás Testedző Egyesület (MTE) volt, amelynek tagjai kizárólag a munkásság köréből kerültek ki. Kezdetben - nálunk is mint Európában - éles szembenállás volt a szabadtéri atlétika és labdajátékok, valamint a beltéri torna hívei között de hamarosan kialakult a versenyszerű tornasport, és 1905-től már bajnokságokat is rendeztek.
1934-ben a tornaszövetség nemzetközi versenyt, világbajnokságot rendezett, majd évtizedekkel később ezt követték más nemzetközi sportversenyek: 1983-ban világbajnokság, 1992-ben Európa-bajnokság, és 2002-ben pedig szerenkénti világbajnokság.
Ez a virtuális kiállítás egy válogatás Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtárának fotóiból 1920-tól 1935-ig. A múlt század elejéről származó fotókon megelevenedik a magyar tornasport hőskora.