Bizonyítvány

Az inas, aki sikeresen kitöltötte az inas éveit, mesterétől felszabadító levelet kapott, amelyben a mester igazolta, hogy jól megtanulta a szakmát. A felszabadítás az egész céh előtt történt, ünnepélyes formában, majd a legények maguk közé fogadták a felszabadult inast. A legények több mesternél tanulták a szakmát, gyakran külföldi tanulmányúton is részt vettek. A vándorlás kapcsolattartást, új technológiák megismerését jelentette.
A gyűjteményben lévő bizonyítványt Páris Gyula részére állították ki, a csapó mesterségben történt előmenetelét igazolandó.

bizonyítvány 1891-1891 - Laczkó Dezső Múzeum