Báli kesztyű

Schmotzer Alajos és felesége, Tarczal Mária a kassai polgárság kulturális, társadalmi életének aktív résztvevői voltak a két világháború közti évtizedekben. A családi hagyatékban fennmaradt, és a Vármúzeum gyűjteményébe bekerült teljes báli öltözet darabjai a két világháború közötti divat és társadalmi élet fontos emlékei. A báli ruhát Kassán készíttették az 1930-as évek elején.
Később az 1938. november 11-i kassai bevonulás alkalmával is viselte Tarczal Mária. Az ismeretlen szabó által készített báli öltözethez finom fehér bőrből készült alkalmi kesztyű is tartozott. A hosszú, könyékig érő, csuklóban hasított kesztyű gyöngyház gombokkal záródott, belül a tulajdonos család nevét tollal jegyezték fel.

Magyaros báli ruhához tartozó kesztyű 1901-1950 - Dobó István Vármúzeum