Paripa zsokéval

Az 1920-as évek játéktervezői közül Grabowieczky Leon festőművész-rajztanár személye emelkedik ki. 1919 novemberében Erdélyből Budapestre települve, a X. kerületi, kőbányai Szent László Magyar Királyi Állami Főgimnázium tanáraként fokozott erővel látott hozzá „Grabóka” játékműhelyének létrehozásához. Játékai korabeli iparművészeti kiállításokon szerepeltek itthon és külföldön egyaránt. Tervrajzai szecessziós stílusban készült, művészi kivitelű grafikák.

Paripa zsokéval - Katona József Múzeum