Újraoltási bizonyítvány

A himlőoltási és az újraoltási bizonyítvány a Magyarországon kötelezően bevezetett védőoltások 19. századi emléke. Az 1876. évi XIV. törvénycikk XIII. fejezete a közegészségügyről szóló törvényen belül rendelkezett a védőoltásokról. A gyermekek beoltásáról a szülőknek kellett gondoskodniuk. Az iratok tanúsága szerint a IX. kerületben lakó Szilágyi Dénest 1890. május 30-án, illetve 1900. május 19-én is beoltották és ezt igazoló iratot is kiállítottak az oltóorvosok. Ha a szülők elmulasztották beoltatni a gyermeküket, pénzbírsággal vagy fogsággal voltak büntethetők.

Újraoltási bizonyítványok 1891-1900 - MNM Semmelweis Orvostörténeti Múzeum