Katonasebészi bot

A 19. század végéről Magyarországról származó nikkelezett fém szétnyitható katonaorvosi bot mely üregében sebészeti felszerelést tartalmazott.Többek között csipeszt, fecskendőt, szikét, ollót, szúrcsapot, tűtartót, fonaltartót, orvosságtartókat, kutatókat és váladékkanalat.
A készlet már nem teljes, és a fém botot eredetileg borító faköpeny is hiányzik. A 75,5 cm hosszú bot és tartozékai a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Orvostörténeti Szakgyűjteményében található.

Katonasebészi bot tartozékokkal 1885-1900 - MNM Semmelweis Orvostörténeti Múzeum