Alföldi papucs

Barna színű bőrből készített zárt papucs, melyet az alföldi cipőgyárban készítettek. A papucs felső része, három részből szabott és varrott, orra lekerekített külső szélén erősen elhalványodott felirat. A sarok enyhén megemelt, felsőrészét varrással és ragasztással rögzítették. Az úgynevezett alföldi papucsok az 1970-es évek végén jött divatba 1981 körül volt a csúcson. A 14-20 év körüli fiatalok közkedvelt viselete volt. Budapest V. kerületében az Astoria mellett volt egy Alföldi cipőbolt márkabolt, ott lehetett vásárolni. Parragi Márta is vásárolta 1979-ben.

alföldi papucs : papucs - Göcseji Múzeum