Számolócédula

Felirat: Mondtam, hogy Szent István Dupla Maláta Sört hozzál, mert csak azt iszom meg.
Egy monoklis úr éppen rendre utasít egy pincért, akinek a kezében egy tálcán, sörösüveg és korsó van.

1892-ben Tószeghy Freud Vilmos megalapította a Kőbányai Polgári Serfőzdét, 1894-ben pedig üzembe is helyezték a gyárat. Az új serfőzde termékei gyorsan meghódították a fogyasztóközönséget és 1896-ban, a Millenniumi Kiállítás díszoklevelét is elnyerték. A magyar piacon kívül külföldre is sikerül exportálni a Serfőzde termékeit, ami később külföldi elismerésekhez is vezetett, így például az 1900-as Párizsi Világkiállításon nagydíjat nyertek. A legnépszerűbb termékeik a Szent István Dupla Maláta, a Barát, a Kiviteli Márciusi, a Porter és a Király sör voltak.
Az első világháború után, 1922-ben a Szent István Tápszerművek beolvadt a Serfőzdébe, és létrejött a Kőbányai Polgári Serfőző és Szent István Tápszerművek Rt. A hatalmassá nőtt vállalatot a második világháború után szétdarabolták.

Szent István Dupla Maláta Sör számolócédula - Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum