A Szent Jobb országjárása

Szöveges színes grafikai plakát. Klösz Coloroffset eljárással készült a Klösz György és fia Grafikai Műintézetben 1938-ban, tervezte Hollós Endre (1907-?) grafikusművész, felelős kiadó Mihalovics Ferenc. A plakát a Szent István emlékév keretében rendezett Szent Jobb országjárását népszerűsítette, ennek keretében az ereklye az ún. Aranyvonaton járta körbe Magyarországot.
Az ábrázoláson a Szent Jobbot vivő körmenet látható, az előtérben népies viseletű emberek éles kontúrokkal megrajzolt alakjai, a háttérben Szent István szelleme magasodik.

A szent Jobb országjárása 1938 - Katona József Múzeum