Szent énekek

Vallásos tartalmú kisnyomtatvány, ponyva. Címe szerint szent énekeket tartalmaz Nagyboldogasszony napjára, de valós tartalmát a címlap rajza, a sírkőre boruló angyal fejezi ki.
A három verses szöveg: Két kis árva siralmas panasza, Estéli ének, Özvegyek és árvák panasza. Páros rímű, döcögő verselésű szövegük minél erősebb érzelmi hatásra törekszik. A cím alatt ott van az ima- és énekárus Marticska József reklámja is, melyben egy érdekes közösségi ájtatossági formát, az olvasó lánczolást szorgalmazza.
A vallásos ponyvákat általában a búcsúvásárokban terjesztették, de az ilyen megindító tartalmú füzeteket gyakran árulták koldusok is a templom közelében. (Sz. Tóth Judit)

Legújabb szent énekek nagy boldog asszony napjára. 1885-1900 - Ferenczy Múzeumi Centrum