Csikóbőrös kulacs

Fából esztergált lapos csikóbőrös kulacs. Kerek fa része csikóbőrrel bevonva, mindkét oldalán és élén bőrdíszítéssel ellátva. Oldalai közepén bőrből csipkézett rozetta, melybe nyolc irányból bőrszíjak futnak, Szőre szinte teljesen lekopott, dugója, füle hiányzik. Könnyen szállítható volt, fülével vállra akasztva viseleti darabként is hordták, gazdája tekintélyét emelte. Csutorás vagy kulacskészítő mesterek gyártották. Dr. Szabó Kálmán gyűjtötte Kecskeméten 1960-ban.

Csikóbőrös kulacs 1880-1910 - Katona József Múzeum