Leveses csészék

Az Utasellátó Vállalat alföldi porcelán leveses csészéi az 1970-es évekből. A csészéket az Utasellátó emblémája díszíti.
Az Utasellátó Vállalat 1948-tól biztosította a távolsági tömegközlekedéssel utazóknak az étel és italfogyasztás lehetőségét. Évtizedeken keresztül a cég profiljába tartozott a vasúti restik, éttermek üzemeltetése, jelen volt a busz-pályaudvarokon és a hajó-állomásokon egyaránt. Készítés helye:Hódmezővásárhely, Csongrád-Csanád, Magyarország

Leveses csészék 1970-1979 - Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum