Óvónői oklevél

Tellmann Róza óvónőképzői oklevele, Kolozsvár, 1877. július 10.
Az oklevél kezdő sorai: Képezdei bizonyitvány. Tellmann Róza r. kath. vallásu, született az 1859 évben jun. 8. Kolozsvártt, az 1876/7 tanév folytán a kolozsvári, államilag segélyezett-gyermekkerti-nevelőnő-képezde második évi tanfolyamában mint rendes. ösztöndíjas tanitvány résztvevén, a kiszabott tárgyakból kitűnő (1.) általános osztályzatot nyert- Erkölcsi magaviselete dicséretes, Szorgalma ernyedetlen.” Paal Ferenc h. igazgató és hat tanár aláírásával és iskolai vörös viaszpecséttel hitelesítve. Az oklevélből kiderül, hogy az ének mellett még hegedülni is tanult. Tellmann Róza (Kolozsvár, 1853. június 8. – ? ) 1877-ben szerezte óvónőképzői oklevelét szülővárosa „gyermekkerti-nevelőnő-képezdéjében”, majd sikeresen elvégezte a Kolozsvári m. kir. áll. Tanítónőképezdét is.
Diplomái mellett kézimunkáinak egy részét ugyancsak az OPKM őrzi.

Óvónői oklevél 1877, július 10. - Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum