Irinyi János naplója

A kézírásos napló Irinyi János (1817-1895),a biztonságos gyufa feltalálójának egy hónapjába nyújt betekintést 1842-ből. A dokumentumból megismerhetjük a nehéz periódusban lévő Irinyit magánemberként, a természettudós vívódásait, szakmai életét, valamint a korabeli hajózási szokásokat is. Az első bejegyzések Pest-Bécs között megtett hajóútról szólnak, amelyet nehezen viselt a szerző. Az utat két nap alatt tette meg Sofia, a főhercegnőről elnevezett gőzhajón. Ezenkívül a bécsi hétköznapok is megjelennek.

napló - Déri Múzeum