Önoktatógép

Tudás ellenőrzésére szolgáló készülék.
A fadobozban két, forgatható tengelyen papírtekercs fut. Mind a kettőn kérdések és válaszok szerepelnek. Egy falapocska mozgatásával előbb a kérdést tesszük láthatóvá, amire magunkban válaszolunk. A válasz helyességét úgy tudjuk ellenőrizni, hogy a falapocskát félretoljuk. A jó feleletet meg is lehet jutalmazni, erre szolgál a beépített persely.
Forrás: Nádasi András: Az oktatógépek története. In: Orbis pictus. A szemléltetés évszázadai. Szerk. Jáki László. Bp., OPKM, 2000. 140-155.

Önoktatógép 1931 - Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum