Zebra-fejpreparátum

Az alföldi zebra a legelterjedtebb zebrafaj, Afrika keleti- és déli részének nyílt, szavannás jellegű vidékein él. Megjelenése lószerű, testét jellegzetesen fekete-fehér csíkozású szőrzet borítja, mely legelfogadottabb magyarázat szerint védelmet nyújt a cecelegyek csípése ellen. Társas állat, a kancákból és csikókból álló csaptatokat egy vezérhím vezeti. Gyakran csatlakoznak más fajok csordáihoz.Tallián Emil (vadász) (1859-1911) vadásztrófeája.

Zebra-fejpreparátum - Szabadkai Városi Múzeum