Mézesbáb forma

Ikerpólyásbabát ábrázoló mézesbábforma Kecskemétről, 1914-ből. A főkötő és polyva virágokkal és girlandokkal díszített. Kevéssé szurágott. A mézeskalács kialakításához és díszítéséhez használt mézeskalácsos formákat az ügyes kezű mesterek vagy segédeik faragták.
A mézeskalácsosok készítményeiket vásárokon, búcsúkon és piacokon, sátrak alatt árusították. Ekhós szekereikkel lakóhelyüktől 80–100 km-es távolságra minden búcsúra és vásárra eljártak.

Mézesbáb forma 1914 - Katona József Múzeum