Stéger Ferenc útibőröndje

A szentendrei születésű Stéger Ferenc (1824-1911) világhírű operaénekes, tenorista útibőröndje.
A középbarna színű bőrből készült bőrönd elülső oldalán egy táblán olvasható a tulajdonos, Franz Steger neve. Állapota hiányos, elülső szíja hiányzik. Magassága: 59 cm; szélessége: 52 cm; hossza: 81 cm.
Mivel az operaénekes 1874-ben visszavonult Szentendrén, ezért feltehetően előtte használhatta gyarkabban, mivel előadásai miatt bejárta Európát. (Fábián Laura)

Stéger Ferenc útibőröndje 1800-1900 - Ferenczy Múzeumi Centrum