Európa karikatúra térképe

A térképet Varga Imre a budapesti élclapok foglakoztatott grafikusa készítette 1914-ben. Ekkoriban még mindenki úgy gondolta, hogy a háború hamar véget ér. A térkép készítője a háborús propaganda minden eszközét bevetette: egyszerűsítés, nemzeti jellemvonásokhoz kapcsolódó előítéletek, féligazságok. A korszak jellemző karikatúra műfajai voltak a humoros, szatirikus térképek, a propaganda képeslapok. A hírközlés, valamit a hírmagyarázás kedvelt eszközei voltak.

A háborús Európa karikatúra térképe - Nagyatádi Városi Múzeum
A múzeumról bővebben a