Anyaszobor gyermekkel

A gyermekkel ábrázolt női szobrok az életet adó, a közösség fennmaradását utódokkal biztosító anya fontos szerepére utalnak a kongo társadalomban. A gyermeket a karjukban, ölükben tartó, hátukon hordó, szoptató nők figurája a termékenységet jelképezik, ugyanakkor az ősanyát, az rokonsági ágazat védelmezőjét, a természetfeletti erőket is megjeleníthetik. Egyes szobrokon a fejtetőn viselt hajkorona uralkodói státusra utalhat. Dr. Bedő Rudolf gyűjtése.

Anyaszobor gyermekkel - Néprajzi Múzeum