Szemölcsevő szöcske

A szemölcsevő szöcske eurázsai elterjedésű faj, Észak-Bácska száraz, meleg gyepeinek jellegzetes rovara. Az intenzív mezőgazdasági művelés élőhelyét jelentősen beszűkítette és fragmentálta. Nagy méretű, 2,2–4,5 cm hosszú, zömök testű, karakteres színezetű: sárga, zöld vagy barna alapszínét sötét foltok tarkítják. Elülső szárnyaival ciripel. Ragadozó, apró rovarokat fogyaszt. A népi gyógyászatban szemölcs eltávolítására használták, erőteljes rágóival ugyanis hatalmasat képes harapni.

Rovarpreparátum - Szabadkai Városi Múzeum