Luna sósborszesz plakát

Luna sósborszesz, gyártja a Hazai Likőr-Rum és Szeszárugyár Rt. A képen egy üveg sósborszesz látható, a háttérben pedig a mosolygó hold (luna) figyeli egy ház ablakát, ahol két emberi sziluett áll, az egyik éppen keni a másik hátát.
A sósborszesz, amely víz, konyhasó, finomszesz, etil-acetát és mentolkristály felhasználásával készített alkoholos oldat. a 19. század végén elengedhetetlen kelléke volt a magyar háztartásoknak. Gyógyszertári neve: Spiritus menthae cum sale

Luna sósborszesz plakát, 1937 - Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum