1848-as kokárda tokkal

Kokárda „1848” felirattal.
A 19. század második felében készült két szalagsoros kokárda háromágú pántlikával. Színei fordítottak belülről zöld-fehér-piros-piros-fehér-zöld sorrendben váltakoznak. Közepén gyöngyhímzéssel készített 1848 felirat.
A gyűjteménybe egy bőrtárcában került be, melyen szintén gyöngyhímzéssel készült kutyás minta látható. A műtárgy Kunszentmiklósról származik, egykor Sinkovits Mihály tulajdonában volt.
Valószínűsíthető, hogy a forradalom és szabadságharc emlékére, az azt követő évtizedekben készült női kézimunka.

1848-as kokárda tokkal - Katona József Múzeum