Amerikás láda

Fekete láda, fém erősítésekkel, oldalán címkékkel. Tetején fehér felirattal: "Szűcs Anna Korlát Vizsoly Abaúj megye Hungary". Két bőr füllel rendelkezik.
Népi neve: láda. A láda 1920-1922 között készült az Amerikai Egyesült Államokban.
Az 1890-1920 között lezajló nagy amerikai kivándorlási hullám Abaúj megyét is erősen érintette. Az Újvilágba tartó kivándorlók, illetve az onnan ideiglenesen vagy véglegesen visszatérők nagyméretű utazóládával szálltak hajóra. A tárgytípus ezért gyakran az "amerikás láda" elnevezést kapta.