Csigacsináló

Csigacsináló lap és orsó. A lakodalmi húsleves csigatésztájának készítésére használták, a monogram ajándéktárgyra utal. Keményfából faragott, tulipán mintájú, bordázott eszköz, egy darab fából kifaragva. Bordázás csak a tulipán középső részén figyelhető meg. A tulipán felső részén rozmaringágas, szíves motívum; alsó részén, a nyél felett szintén szíves motívum, s ebből nő ki a nyél díszítése, egy szál virág. Az eszköz hátoldalán K.M. monogram, a megajándékozott Kéméndi Margit (Derda Lajosné) nevének kezdőbetűi. A nyél alatti magasító úgy van kiképezve, hogy az orsót használaton kívül oda lehessen bedugni. Az orsó tompa, kiszélesedő vége esztergályozással díszített.

Csigacsináló- Herman Ottó Múzeum