Bronzszorocska

A kissé töredékes szobrocska bronzból készült. Izmos fiatal férfialakot formáz szárnyakkal díszített kalapban.
Ő Mercurius a római mitológiából, görög megfelelője Hermész. Az istenek hírnöke volt, emellett ő volt a pásztorok, utazók, kereskedők, súly- és hosszmértékek istene, az ékesszólás, irodalom, az atlétika és a tolvajok védelmezője. Saruján is szárnyak segítették gyors mozgását. Ő kísérte le az alvilágba a holt lelkeket és ő hozott esténként álmot a halandók szemére.

Bronzszobrocska - Matrica Múzeum