Szappanbuborékot fújó nő

Rippl-Rónai 1901-ben flandriai nyaralásra utazott. A nyaralás költségeit egy előkelő családból rendelt arcképfestés biztosította számára. Az utazás művészi termései leheletfinom pasztellek voltak.
Egyik motívuma a képeknek a „Szappanbuborék.” , ami a kép eredeti címe volt. Halvány, vékony, kevés kis festékporból van rálehelve a papírlapra a női portré. A rózsaszínű pasztell alig takar, inkább átereszti a derűs fényt. Könnyed rajz rögzíti a buborékkal játszó lányt. Hajának és arcának színe olyan finoman van a papírra dörzsölve, mint a lepke hímpora. (Horváth János)

Szappanbuborékot fújó nő - Rippl-Rónai Múzeum