Tanga ambani szultán

A Néprajzi Múzeum Rajz- és festménytgyűjteményében található vázlatkönyv Xantus János saját rajzait tartalmazza melyek keletázsiai gyűjtőútján készültek.
Xantus 1869-ben önálló munkába kezd és búcsút mond az expediciónak Ebből az időszakból származik az R 5531 leltári számú rajzfüzete, mely 164 lapból áll, a füzet mérete 21x26 cm. a rajzok ceruzával, tollal, vízfestékkel és színes ceruzával készültek, feliratozva és szignálva vannak.
A füzet a térképek, növények, fák rajzai (42 db) mellett, nők és férfiak viseletét, teherhordási módok, munkavégzések (44 db), munkaeszközök (22 db) rajzait tartalmazza. Lábasházak, ladikházak, kunyhók, kikötők, tájak rajzai szintén megtalálhatók a füzetben.

Tanga ambani szultán - Néprajzi Múzeum