Kéthangú jelzősíp

Sárgarézből készült, rugós szerkezetű, „a” és „d” hangú jelzősíp vörös zsinórral. A zubbony felső gombjába gombolva viselték. Oltás közbeni kommunikálásra használták, amit egységesített sípjelek segítségével végeztek.
Ennek a jelzősípnak a különlegességét az adja, hogy Breuer Szilárd mászó szorgalma jutalmául kapta 1883-ban a Budapesti Önkéntes Tűzoltó Egylet parancsnokságától. Breuer jeles gyakorlati és elméleti szakember, 1922 és 1930 között a fővárosi hivatásos tűzoltóság parancsnoka volt

Kéthangú jelzősíp - Katasztrófavédelem Központi Múzeuma