Népviseletes baba

A 19. századra jellemző papírmaséból készített gyári, népviseletbe öltöztetett baba 1968-ban került elő a gyűjteményi raktárból minden korábbi adata nélkül. Akkor sikerült részlegesen újra adatolni, amikor a Néprajzi Múzeum fényképgyűjteményében előkerültek a múzeum korábbi, Iparcsarnok épületében készült, akkori állandó kiállítást dokumentáló felvételek.
A kiállítás 1910 és 1921 között állt és egy felvidéki népviseletet reprezentáló vitrin felvételén ott látható ez a baba is - még fénykorában: ép lábakkal, cipőkkel, sértetlen viseletben három másik felnőtt felöltöztetett bábu mellett.
A tárgy eredeti adatainak feltérképezése még várat magára, azonban már így is rendkívüli dokumentuma a tárgyak múzeumi életének és a népviselet mint reprezentatív szimbólum korai használatának.

Népviseletes baba - Néprajzi Múzeum