Auto sofőrrel

Az angliai Liverpoolban 1908-ban Meccano néven vált ismertté Frank Hornby által szabadalmaztatott, fémlemezek szerelésével épített mechanikai játék. Az első szettek 15 különböző fémelemből álltak.
Az autómodellen a Mercedes-Benz 1910-es „Prinz-Heinrich” típusának vonásai jelennek meg. Kékre színezett fémlemezből csavarokkal szerelt karosszéria, nikkelezett lökhárító, lámpa, kerekein fehér tömör gumi, sárgára színezett sárvédő, piros ülés.
A kormány mögött gipszből formált sofőr ül, fehér, kék galléros ing, simléderes sapka öltözetben. A pótkeréken gyári matrica: „Meccano LTD Liverpool Fabrique, Made in England.
Faragó Lóránt egri fényképész játékgyűjteményének része.

Autó sofőrrel- Dobó István Vármúzeum