Analitikai mérleg

Analitikai precíziós mérleg arretáló szerkezettel. (Ez biztosítja a rendkívül finom mérleg kényes, mozgó elemének rögzítését használaton kívüli állapotban.)
Fekete üveglapon, csavarral állítható három lábon áll egy fakeretes üvegházban. Hiányos súlysorozat tartozik hozzá. A pecíziós mérleget az iskolákban elsősorban a kémiai kísérletekkel kapcsolatban használták.
Zier Ödön (Budapest, 1905 vagy 1907 – Budapest, 1943. nov. 3.) apja, Zier Károly műszerész mesterségét folytatta, precíziós műszerek készítésére szakosodott. Vegyimérleg üzeme a két világháború közötti időszakban, egészen 1944-ig a VII. kerületi Amazon, 1939 után Hutyra Ferenc utca 11. szám alatt működött. (Helyén ma egy modern lakóház található.) Mikro-, analitikai, gyógyszerészeti, pénz- és aranymérlegeket gyártott. Ziert az Aréna úton egy villamos gázolta halálra.
Forrás: Compass : finanzielles Jahrbuch. Ungarn. 77. Jahrgang. Budapest – Wien, Compass Verl., 1944. 246. A GyOSz kisiparfejlesztő adománya. In: Villamfelszerelők, Műszerészek és Látszerészek Lapja, 27. 1937:6. (jún. 1.) 16. Halálozás. In: Villamfelszerelők, Műszerészek és Látszerészek Lapja, 33. 1943:11. (nov. 10.) 9. Vitatkozott a sínek mellett és halálra gázolta a villamos. In: Pesti Hírlap 65. 1943:250. (nov. 5.) 5.

Analitikai mérleg - Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum