Teás utazókészlet

A négy darabból álló utazó szettet a bőrrel bevont tokban szállította – a gyűjtő, Déri György feljegyzése szerint – egy felső-dunántúli főúri család „hintózásaik alkalmával”. A kancsó négy levélszerű lábon áll, kiöntőcsővel, szája sziromszerű fafogóval nyitható. Alján mesterjegy: Shaw&Fisher Sheffield mesterjegy. A hasáb alakú tea- és cukortartó felnyitható teteje rózsaalakú fogóval ellátott. A tálca középen összehajtható, két végén a hajtásnál kis kallantyúval, sarkai lekerekítettek.

Teás utazókészlet 19. század közepe - Déri Múzeum
A múzeumról bővebben a