Madár alakú zsírlámpa

Lelőhelye ismeretlen. Egyik függesztőfüle törött, hiányos. Restaurált. Üregesre öntött, bronz, madár alakú zsírlámpa, stilizált lábakkal, rövid farktollal, vékony íves nyakkal és csőrrel. A figura testén tollazatot imitáló, öntött függőleges és vízszintes bordákkal díszített, hasán cikk-cakk motívumok futnak. A tárgy hátán két függesztő fül helyezkedik el, melyek közül az egyik törött. Publ. Hampel József, A bronzkor emlékei Magyarhonban. I. rész: képes atlasz. Budapest 1886. LXVIII. tábla 5a-5b.

Madár alakú zsírlámpa - Magyar Nemzeti Múzeum